تبلیغات
مطالب اینترنتی - قانون ششم روابط موفق- اگر از کسی خوشتان آمد ابراز علاقه کنید
 
مطالب اینترنتیمفیدستان:

ششمین قانون از قوانین روابط موفق می‌گوید: اگر از کسی خوشتان آمده است به او بگویید. ابراز علاقه کردن شما به ایجاد رابطه‌ای سالم کمک خواهد کرد.

یکی از قوانین قدیمی و مخرب در رابطه به افراد توصیه می‌کند که علاقه خود را ابراز نکنند. این قوانین نانوشته قدیمی به خصوص به زنان می‌گوید که هرگز نشان ندهند که از مردی خوششان آمده تا آن مرد را به سمت خود بکشانند. اما چرا باید مردی بخواهد با شما باشد وقتی به گونه‌ای رفتار می‌کنید که گویی از او خوشتان نیامده است. پنجمین قانون از بیست و پنج قانون واقعی روابط موفق که توسط دکتر باربارا دی آنجلیس مطرح شده توصیه می‌کند که وقتی کسی برایتان جذاب است نسبت به او ابراز علاقه کنید.

اگر از کسی خوشتان آمده است به او بگویید

فرض کنید از طریق یکی از دوستانتان مردی را ملاقات کرده‌اید و از او نیز بسیار خوشتان آمده است. اما بر طبق قوانین قدیمی رفتار می‌کنید و با خود می‌گویید: «نه نباید اول من سر صحبت را باز کنم» به شیوه مشابهی از این که حتی به او نگاه کنید، لبخند بزنید یا به طریقی ابراز علاقه کنید، خودداری می‌کنید. مرد بیچاره از کجا بفهمد که شما از او خوشتان آمده است؟ چگونه می‌تواند جرئت این را به خود بدهد که قدم پیش بگذارد و تلاش کند رابطه‌ای را با شما شروع کند. هنگامی که هیچ گونه نشانه یا علامتی نیست تا نشان دهد شانس موفقیتی در انتظار اوست چگونه می‌توانید انتظار داشته باشید خطرنه شنیدن، شرمندگی و خجالت را به جان خود بخرد.

باور کنید هیچ مرد عاقل و سالمی فکر نمی‌کند که: «او یک کلمه هم با من حرف نزده، حتی به من نگاه هم نکرده است و هر بار هم که می‌خواهم توجه او را جلب کنم مرا انکار کرده و نادیده گرفته است، بسیار بی‌علاقه به نظر می‌رسد… فهمیدم چه کار کنم. همین الان از او خواستگاری می‌کنم!»

ابراز علاقه دختر به پسر ، رابطه موفق ، رابطه عاشقانه

هرگاه وانمود می‌کنید به مردی که بسیار به او علاقه‌مند شده‌اید بی‌علاقه هستید خود را نیز محروم، معیوب و دلسرد می‌کنید. فقط در یک صورت مردی به این رفتار شما پاسخ مثبت خواهد داد؛ وقتی که دارای علم غیب باشد و ذهن خوانی بداند! چرا فکر می‌کنید خودش خواهد فهمید که از او خوشتان آمده است و هنگامی که قدم پیش نمی‌گذارد و به شما تلفن می‌زند افسرده و غمگین می‌شوید و نتیجه می‌گیرید که: «فکر می‌کنم از من خوشش نیامد.» سخت در اشتباهید چه بسا او نیز بسیار از شما خوشش آمده بود اما این شما بودید که هیچگونه سرنخی به اوندادید.

برخلاف عقیده رایج، مردها نیز انسان‌اند. آنها هم به عشق، تایید و ابراز علاقه شما نیازمندند. آنان نیز به همان اندازه از دفع شدن و نه شنیدن می‌ترسند که شما می‌ترسید. به عبارت دیگر مردی که شما به دنبال آن هستید به احتمال بسیار قوی هرگز پا پیش نخواهد گذاشت مگر به نوعی نشان دهید که قرار نیست شکست بخورد. یک لبخند، یک اشاره دوستانه با نگاهی علاقه‌مند و مشتاق هنگامی که می‌خواهد با شما صحبت کند همه و همه می‌توانند بسیار موثر و راهگشا باشند.

با عقل سلیم پیش بروید

از آنچه گفته شد منظور این نیست که بدون توجه به اینکه مردها چه رفتاری با شما دارند باید به آنها خیره شوید، به پایشان بیفتید، بازویشان را بگیرید، اشاره‌ها و کنایه‌های معنی دار مخابره کنید. این کارها به معنی نشان دادن علاقه یا کنجکاوی نیست بلکه حرکاتی بسیار سبک، زننده و حتی جلف‌اند.

در هر حال می‌توانید با سنگینی و وقار و بدون شیطنت، ابراز علاقه کرده و به مرد موردعلاقه‌تان نشان دهید که مایلید بیشتر با او آشنا شوید تا به تدریج بتوانید رابطه سالم و مشروع را با او پایه‌ریزی کنید و بعدها با همکاری یکدیگر و پس از مطمئن شدن از میزان تفاوت‌های‌تان ازدواج کنید و خانواده‌ای سالم تشکیل دهید و اگر پس از چندین اشاره او همچنان پاسخی به شما نداد باید فراموشش کنید.

آیا زیان کرده‌اید؟ خیر. شما حضور انسان دیگری را تعیین کرده‌اید و نشان دادید که از همنشینی با او لذت برده‌اید. به عبارت دیگر در جهان هستی مقداری گرما، محبت و عشق از خود صادر کردید که تا ابد جابه‌جا خواهد شد. عشق هرگز هدر نمی‌رود حتی هنگامی که آن را فقط برای یک لحظه ابراز می‌کنید.

ابراز عشق ، ابراز علاقه ، روابط موفق

همواره به هنگام شروع رابطه، عقل سلیم را در نظر داشته باشید. چنانچه مردی را به شام دعوت کردید اما او حتی به شما تلفن هم نزد هرگز دوباره به او زنگ نزنید. واضح است که از شما خوشش نیامده است. ابراز علاقه کردن و نشان دادن علاقه به مردی که می‌خواهید با او آشنا شوید یک امر است و کسی را زیر فشار گذاشتن و رفتار نامناسب داشتن امری دیگر.

جذب شدن مردان نامناسب

به خاطر داشته باشید: سرد رفتار کردن و ابراز علاقه نکردن، بعضی مردها را به سمت شما جذب می‌کند اما این مردان فقط به گروه مردان نامناسب تعلق دارند. مردانی که شما را خوشبخت نخواهند کرد. این دسته از مردان عبارتند از:

 • مردانی که اعتماد به نفس و خودباوری پایینی دارند و احساس می‌کنند حقشان بیش از این نیست که به آنها کم محلی کنید.
 • مردانی که مال شما نیستند یا به دلایلی دست نیافتنی هستند.
 • مردان متاهل یا زن دار یا مردهایی که از تعهد می‌ترسند و فکر میکنند زن‌هایی که به راستی به آنها علاقه‌مند نیستند یا به اصطلاح گیر و آویزان هستند برایشان کم خطرترند.
 • مردان قدیمی و کوته فکر که فقط شکارچی بودن و تعقیب طعمه آنها را تحریک می‌کند. مردانی که دوست دارند شما را فتح کنند و مغلوب سازند.
 • مردان سطحی یا بی احساس که با احساساتشان در تماس نیستند و معنی رفتارهای شما را نمی‌گیرند و نمی‌فهمند که باید خودشان را عقب بکشند و دنبال کار و زندگیشان بروند.
 • واضح هست که در زندگی‌تان به چنین مردانی نیاز ندارید. پس چرا باید خود را طعمه سر قلاب کنید و آنها را دنبال سرتان بیندازید و برای خودتان دردسر درست کنید.

نکته پایانی

احمقانه است اگر فکر کنید چنانچه شما پیشنهاد آشنایی دهید، در آینده ازدواجتان محکوم به شکست است. چنانچه مردی شما را به راستی دوست داشته باشد و بخواهد باقی عمرش را با شما بگذراند، هرگز به این موضوع اشاره و حتی فکر نخواهد کرد.

چنانچه مرد جذابی را دیدید که از او خوشتان آمد به احساسات خود گوش دهید. به او لبخند بزنید. از پیراهن زیبایی که پوشیده تعریف کنید و بگویید که از دیدن او خوشحال شده‌اید سپس صبر کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد. کسی چه میداند شاید بیست سال بعد (البته بعد از آنکه از تفاهم خود مطمئن شده و رابطه‌ای سالم و مشروع را پایه‌ریزی کردید) هرگاه کسی از شما پرسید چگونه با هم آشنا شدید و ازدواج کردید؟ شوهرتان بگوید: هنگامی که برای خریدن قهوه توی صف منتظر ایستاده بودیم با هم آشنا شدیم!

منبع: قوانین روابط موفق

مجله اینترنتی ستارهلینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب قانون ششم روابط موفق- اگر از کسی خوشتان آمد ابراز علاقه کنید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :قانون ششم روابط موفق- اگر از کسی خوشتان آمد ابراز علاقه کنید
http://mofidestan.ir/%d9%82%d8%a7%d9%86%d9%88%d9%86-%d8%b4%d8%b4%d9%85-%d8%b1%d9%88%d8%a7%d8%a8%d8%b7-%d9%85%d9%88%d9%81%d9%82-%d8%a7%da%af%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b3%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4%d8%aa%d8%a7%d9%86/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :